Pn-Pt: 8.00-20.00

Zadzwoń: 502 037 531

Czyszczenie i dezynfekcja klimatyzacji samochodowej

ZAGROŻENIA DLA ZDROWIA SPOWODOWANE PRZEZ BAKTERIE I GRZYBY WE WNĘTRZACH SAMOCHODOWYCH

Myjesz go, odkurzasz okruchy i wycierasz zabłocone odciski butów. Ale bez względu na to, jak utrzymujesz samochód w czystości, nadal mogą pozostać bakterie i grzyby w układzie ogrzewania i klimatyzacji, co może narazić Ciebie i Twoją rodzinę na potencjalne problemy zdrowotne.

Zespół chorego samochodu jest jednym z tych podstępnych ukrytych niebezpieczeństw – jego znak ostrzegawczy jest całkiem wyraźny. Jeśli włączysz klimatyzator i pojawi się bukiet przypominający obornik lub zepsutą kapustę, masz go.

Parownik klimatyzacji jest wymiennikiem ciepła, ale jest także idealną pożywką dla bakterii, grzybów i mikroorganizmów, ponieważ jest zainstalowany w ciemnym i wilgotnym otoczeniu.
Bez dezynfekcji wylęgarnia bakterii i mikroorganizmów pozostaje niezakłócona. Dysze dmuchawy i powietrza wprowadzają następnie bakterie i mikroorganizmy do wnętrza pojazdu. Oprócz nieprzyjemnego małego, mogą cierpieć kierowcy i pasażerowie

  • kichanie,
  • kaszel,
  • łzawiące oczy,
  • i reakcje alergiczne.

Każdy ma pewną tolerancję na wszystko, z czym się kontaktujemy. Ale w pewnym momencie nasza odporność na to się psuje, więc jeśli jesteś narażony na grzyby i bakterie w domu i samochodzie, twoje ciało może być tak przytłoczone, że zachorujesz.

Sposób dezynfekcji klimatyzacji samochodowej

Nasza usługa dezynfekcji klimatyzacji zapewnia zabicie istniejących mikroorganizmów. To nie tylko usuwa nieprzyjemne zapachy i potencjalne reakcje alergiczne wywołane przez bakterie, grzyby i organizmy, ale nakłada warstwę ochronną na elementy układu klimatyzacji, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo gromadzenia się w przyszłości. Usługa dezynfekcji którą stosujemy polega na dogłębnym czyszczeniu parownika metodą ciśnieniową odpowiednim preparatem, za pomocą urządzenia z wideo skopem, który pozwana nam kontrolować przebieg czyszczenia parownika klimatyzacji i jego stan po zakończeniu dezynfekcji.

Kolejnym etapem dezynfekcji auta jest dezynfekcja całego pojazdu poprzez ozonowanie i zamgławianie na zimno nanocząsteczkami srebra.
Ozonowanie z zamgławianiem nanocząsteczkami srebra zapewnia długotrwały efekt idealnej sterylności mikrobiologicznej danego środowiska. Ozon skutecznie usuwa niepożądane zapachy, drobnoustroje, grzyby, pleśnie, toksyczne opary i inne substancje – jednak ze względu na swoje właściwości fizykochemiczne po procedurze dezynfekcyjnej znika, wskutek czego jego wnętrze jest narażone na wtórne skażenie bakteriami, wirusami, grzybami i pleśniami. Aby zapewnić permanentny efekt sterylności po ozonowaniu wnętrze pojazdu zamgławiamy preparatem z nanocząsteczkami srebra. Nanocząsteczki idealnie pokrywają nie tylko wnętrze naszego pojazdu ale również wszystkie kanały wentylacyjne, których wnętrze szczególnie narażone jest na rozwój wszelakich grzybów i pleśni. Szczegółowe informacje o tej innowacyjnej technologii są dostępne w zakładce Ozonowanie i Zamgławianie nanosrebrem.