Pn-Pt: 8.00-20.00

Zadzwoń: 502 037 531

Usługi ozonowania pomieszczeń – Lublin

Uwolnij się od bakterii, pleśni i przykrych zapachów

Ozonowanie – dezynfekcja i dezodoracja

Ozonowanie to nowoczesna, ekologiczna technologia oczyszczania powietrza, wody i różnych powierzchni za pomocą ozonu. Gaz ten występuje naturalnie w atmosferze ziemskiej, a w technologii ozonowania jest wytwarzany przez specjalistyczny generator z tlenu zawartego w powietrzu atmosferycznym.

Ozon to najsilniejszy znany człowiekowi utleniacz: ma kilkakrotnie wyższe zdolności utleniające od tlenu cząsteczkowego i o 20% wyższe od chloru. Dzięki temu jest bardzo skutecznym, a zarazem w pełni bezpiecznym środkiem do dezynfekcji i dezodoryzacji rożnych pomieszczeń i obiektów.

Co można usunąć dzięki ozonowi?

Ozonowanie zapewnia oczekiwaną sterylność mikrobiologiczną środowiska. Zależnie od zakresu usługi ozon oczyszcza lub całkowicie wyjaławia je z niepożądanych zapachów (dezodoryzacja) oraz ze szkodliwych patogenów i substancji, takich jak bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie, roztocza, pyłki kwiatowe i inne alergeny, insekty i gryzonie czy toksyczne opary (dezynfekcja). Jest to możliwe za sprawą unikalnych właściwości fizykochemicznych ozonu.

 Bakterie, wirusy i ich przetrwalniki

Ozon jest do 50 razy wydajniejszy i 3000 razy szybszy w działaniu niż chlor, wskutek czego efektywnie likwiduje drobnoustroje odporne na ten pierwiastek. Niszczy 100% pałeczek okrężnicy (Escherichia coli) i do 99% wirusa grypy, w 99,9% eliminuje złote i białe pałeczki gronkowca złocistego (Staphylococcus aureus), a w 95,5% – stafilokoki (gronkowiec, Staphylococcus). Z podobną skutecznością sprawdza się w walce z wieloma innymi rodzajami bakterii i wirusów, które są powodem różnych infekcji i chorób oraz szybszego psucia się produktów spożywczych.

 Grzyby i pleśnie

Ich pojawienie się najczęściej sygnalizuje nieprzyjemny zapach stęchlizny. Grzyby i pleśnie szpecą i uszkadzają ściany budynków, niszczą przewody w pojazdach i inne mienie, jak również wywołują poważne choroby u ludzi, zwierząt i roślin. Efektywność ozonu polega na tym, że nie tylko likwiduje on grzyby i pleśnie, lecz także całkowicie niszczy ich zarodniki i przetrwalniki. W rezultacie usunięte z pomieszczenia patogeny nie pojawiają się ponownie (oczywiście przy założeniu, że usunięto ich źródło, np. naprawiono uszkodzoną wentylację).

 Roztocza

Te mikroskopijne pajęczaki znakomicie czują się otoczeniu naszym i naszych pupili, gdyż odżywiają się martwą, złuszczoną materią organiczną, głównie ludzkim i zwierzęcym naskórkiem. Niestety mogą być przyczyną alergii, astmy i innych dolegliwości układu oddechowego. Roztocza żyją w kurzu, osiadającym na meblach, dywanach czy pościeli, dlatego tak ważne jest regularne sprzątanie pomieszczeń. Jednakże domowe sposoby nie pozwolą pożegnać nieproszonych gości raz na zawsze – natomiast już niewielkie stężenie ozonu szybko uśmierca roztocza i z doskonałym rezultatem przeciwdziała ich namnażaniu.

 Alergeny

Pyłki kwiatowe, kurz, piasek i rozmaite inne drobiny mogą powodować uczulenia, astmę oraz podrażnienia oczu, gardła i nosa. Ozonowanie osłabia niepożądane właściwości alergenów i usuwa je z pomieszczeń.

Insekty i gryzonie

Różne szkodniki – karaluchy, prusaki, mrówki, pająki, mole, komary, myszy i szczury – bardzo dobrze wyczuwają ozon. W efekcie nawet niewielkie stężenie tego gazu w powietrzu powoduje, że czym prędzej opuszczają pomieszczenie.

 Toksyczne opary

Wydzielać je mogą przykładowo niektóre lakiery, kleje, farby, rozpuszczalniki i inne artykuły stosowane w budownictwie czy przemyśle. Ozon skutecznie oczyszcza powietrze z drobin tych substancji i likwiduje uciążliwy zapach.

 Tlenek węgla

Czad, który powstaje przy spalaniu niecałkowitym paliw (drewna, węgla, gazu ziemnego, benzyny, ropy itd.) oraz wydziela się z wadliwych lub źle użytkowanych urządzeń grzewczych i przewodów kominowych, nie bez powodu zyskał miano cichego zabójcy. Ta silnie toksyczna substancja jest zupełnie niewyczuwalna i niewidoczna – bezbarwna, bezsmakowa, bezzapachowa – dlatego rokrocznie przyczynia się do podtruć i śmierci wielu nieświadomych zagrożenia osób. Na szczęście w kontakcie z ozonem tlenek węgla ulega rozpadowi do znacznie mniej groźnego dwutlenku węgla, który jest następnie bezpiecznie usuwany z pomieszczenia.

 Przykre zapachy

Ozonowanie skutecznie usuwa z otoczenia wszelkie nieprzyjemne i trudne do wywietrzenia zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego: dym tytoniowy, zapachy stęchlizny, spalenizny, gnicia i rozkładu, psa i innych zwierząt, potu, moczu, kału, wymiocin, opon czy wyrobów gumowych. Co istotne, ozon nie maskuje przykrych zapachów, ale całkowicie je likwiduje, ponieważ niszczy zawarte w nich lotne związki. Wnikając we włókna tkanin i tynki na głębokość do 0,3 mm, ozon działa z zewnątrz i od środka, eliminując nawet najtrwalsze niepożądane wonie. Dezodoryzacja ozonem pozwala pozbyć się uciążliwych zapachów m.in. po pożarach, zalaniach, chorobach i zgonach.

Co możemy dla Ciebie ozonować?

Ozon w postaci gazowej z łatwością dociera do trudno dostępnych miejsc, których nie można odkazić za pomocą innych środków. Doskonale sprawdza się zwłaszcza tam, gdzie zawiodły tradycyjne metody dezynfekcji oraz gdzie oczekiwana jest najwyższa czystość biologiczna środowiska.

Postaw na nowoczesne ozonowanie pojazdów i podróżuj komfortowo na każdym kilometrze!

Samochody, autobusy, karetki i inne pojazdy to siedliska bakterii, wirusów, pleśni i niepożądanych aromatów. Niedokładnie usunięte nagromadzone mikroorganizmy i zanieczyszczenia znacząco obniżają komfort i bezpieczeństwo jazdy. Mogą także doprowadzić do komplikacji zdrowotnych u kierowcy i pasażerów oraz do stopniowego niszczenia podzespołów pojazdu. Wizyta na myjni czy u mechanika niestety nie wystarcza, ponieważ nie eliminuje źródła problemu. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest ozonowanie pojazdów, które trwale i z wysoką dokładnością usuwa wszelkie bakterie, wirusy, roztocza, pleśnie, grzyby i nieprzyjemne zapachy.

Ozonowanie pojazdów – Lublin

 • Ozonowanie klimatyzacji – układ klimatyzacji jest jednym z trudniej dostępnych w samochodzie. Pomimo stosowania komercyjnego aerozolu dezynfekującego (pojemnika z gazem nośnym pod dużym ciśnieniem) wiele bakterii i grzybów pozostaje i namnaża się w zakamarkach. Skutkuje to niszczeniem przewodów oraz sprzyja utrzymywaniu się we wnętrzu szkodliwych zarazków i nieprzyjemnego zapachu stęchlizny. Profesjonalna dezynfekcja obwodu wentylacyjnego za pomocą ozonu trwale i skutecznie usuwa z pojazdu bakterie, zarodniki grzybów, alergeny, inne zanieczyszczenia i przykrą woń.
 • Ozonowanie samochodu: okresowe i przed sprzedażą – eliminuje szkodliwe mikroorganizmy, pyłki i niepożądane zapachy, dzięki czemu pojazd jest idealnie czysty i pachnie jak nówka z salonu.
 • Ozonowanie karetek pogotowia – szok ozonowy to gwarancja właściwego poziomu aseptyczności pojazdu.
 • Ozonowanie chłodni i innych samochodów dostawczych – zapobiega powstawaniu przykrych zapachów i zwiększa retencję przewożonych towarów.
 • Ozonowanie autobusów, busów i innych pojazdów do przewozu osób – likwiduje szkodliwe drobnoustroje i przywraca neutralny zapach we wnętrzu.

Uwaga! Przed ozonowaniem aut osobowych lub środków transportu publicznego należy:

 • przygotować się na wymianę filtra pyłkowego kabiny,
 • zadbać o czystość wnętrza pojazdu albo uwzględnić dodatkowy koszt usługi sprzątania, która w zależności od indywidualnych ustaleń może obejmować odkurzanie wnętrza, siedzeń i kanapy tylnej, czyszczenie deski rozdzielczej i boczków drzwi oraz pranie tapicerki.

Pokaż drzwi szkodliwym mikroorganizmom i przykrym zapachom – mieszkaj zdrowo i przyjemnie dzięki ozonowaniu!

Pod jednym dachem z domownikami mieszkają tysiące, a nawet miliony nieproszonych lokatorów: bakterii, roztoczy, wirusów, alergenów, zarodników pleśni i grzybów. Chociaż mieszkanie jest regularnie sprzątane i wietrzone, groźne mikroby są wszędzie – w wodzie, powietrzu, na meblach, ubraniach, zabawkach, talerzach. Są niewidoczne, ale często wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia. To przez nie łapiemy infekcje i poważne choroby, nierzadko też borykamy się z przykrymi zapachami we wnętrzach. Niestety niechciani goście nie znikną, nawet gdy potraktujemy ich środkiem chemicznym najnowszej generacji, ponieważ w większości przypadków są na niego odporni lub potrafią sprytnie się ukryć i namnażać w domowych zakamarkach. Jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się niepożądanych drobnoustrojów i zapachów jest ozonowanie mieszkania.

Ozonowanie domów i mieszkań Lublin

 • profilaktyczne ozonowanie pokoju (sypialni, salonu), kuchni, łazienki i in.,
 • ozonowanie domów i mieszkań po pożarach, zalaniach, chorobach i zgonach,
 • ozonowanie domów i mieszkań przed sprzedażą i wynajmem.

Zaprowadź porządek w piwnicy, garażu i rozmaitych schowkach – pozbądź się mikrobów i nieprzyjemnych zapachów dzięki ozonowaniu!

Ciemne, wilgotne, rzadko wentylowane i sporadycznie sprzątane pomieszczenia to idealne miejsca do rozwoju pleśni, grzybów i rozmaitych niebezpiecznych drobnoustrojów. Zamiast walczyć z często niewidocznym wrogiem na własną rękę, lepiej potraktować go ozonem – w pełni naturalnym i najsilniejszym znanym człowiekowi utleniaczem, z którym konwencjonalne metody czyszczenia przegrywają w przedbiegach. Ozonowanie w mig poradzi sobie z nieprzyjemnym zapachem i czającymi się w zakamarkach mikrobami, pozostawiając pomieszczenie idealnie czyste i pachnące świeżością.

Ozonowanie pomieszczeń gospodarczych Lublin

 • ozonowanie piwnic,
 • ozonowanie strychów,
 • ozonowanie spiżarni,
 • ozonowanie kotłowni,
 • ozonowanie garaży,
 • ozonowanie magazynów,
 • ozonowanie kantorków i schowków,
 • ozonowanie wiatrołapów.

Otwórz się na nowe możliwości dezynfekcji i dezodoryzacji ozonem – stwórz przyjazne miejsce pracy i zakupów!

Dziesiątki klientów, spotkania z partnerami biznesowymi, burza mózgów ze współpracownikami – każda firma to przestrzeń najlepszych pomysłów na biznes, lecz także miejsce, gdzie w zastraszającym tempie pojawiają się groźne dla zdrowia mikroorganizmy i alergeny, a także pogarszające wizerunek marki niepożądane wonie. Na szczęście da się temu zapobiec! Dezynfekowanie i dezodoryzacja ozonem to łatwy sposób na przywrócenie nieskazitelnej czystości i przyjemnego zapachu wnętrzom biur, sklepów, magazynów i innych lokali.

Ozonowanie biur i sklepów Lublin

 • ozonowanie biur,
 • ozonowanie sklepów,
 • ozonowanie magazynów,
 • ozonowanie innych lokali komercyjnych oraz firmowych obiektów stacjonarnych i przenośnych, np. na budowach.

Wybierz nowoczesne ozonowanie pomieszczeń sportowych – dbaj o dobrą kondycję w przyjaznych warunkach!

Sport to zdrowie, dlatego uprawia go coraz więcej osób. Wyciskanie siódmych potów ma jednak – oprócz niewątpliwych atutów – liczne wady, które skutecznie zniechęcają do prób schudnięcia i wyrzeźbienia ciała. Miejskie siłownie, sale fitness i inne obiekty sportowe to bowiem wymarzone siedliska dla milionów chorobotwórczych mikroorganizmów, alergenów, pleśni i grzybów, które w dodatku odstręczają ćwiczących dusznym powietrzem o niekoniecznie przyjemnym aromacie. Woń trampek i przepoconych koszulek, oblepione potem i bakteriami sprzęty do ćwiczeń – tu nie wystarczy wywietrzenie pomieszczenia i przetarcie wszystkiego szmatką. Intensywnie użytkowane sale sportowe wymagają równie intensywnej dezynfekcji i dezodoryzacji w postaci nowoczesnego technologicznie ozonowania.

Ozonowanie siłowni i klubów sportowych Lublin

 • ozonowanie siłowni,
 • ozonowanie sal gimnastycznych,
 • ozonowanie klubów fitness,
 • ozonowanie szatni,
 • ozonowanie basenów.

Wybierz dezynfekcję i dezodorację ozonem – zyskaj perfekcyjnie czysty gabinet i zadowolenie pacjentów!

Miejsca, gdzie dbamy o zdrowie i urodę, wbrew pozorom wcale nie są czyste. Pomimo zachowywania najwyższych standardów higieny w zakamarkach gabinetów lekarskich i salonów urody czają się bakterie, wirusy, alergeny i inne patogeny, które mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Warto pozbyć się ich jak najszybciej, a przede wszystkim raz na zawsze – najlepiej wykorzystać do tego innowacyjną technologię ozonowania.

Ozonowanie gabinetów lekarskich, SPA i urody Lublin

 • ozonowanie szpitali i przychodni,
 • ozonowanie gabinetów lekarskich,
 • ozonowanie ośrodków SPA,
 • ozonowanie basenów,
 • ozonowanie gabinetów fizjoterapii,
 • ozonowanie gabinetów masażu,
 • ozonowanie salonów kosmetycznych i kosmetologicznych,
 • ozonowanie salonów fryzjerskich,
 • ozonowanie innych obiektów zdrowia i urody oraz znajdujących się w nich przedmiotów.

Zadbaj o komfort osób chorych i starszych, kwaterując ich w domu opieki, któremu czystość zapewnia profesjonalne ozonowanie!

Godne chorowanie i godna starość – to dziś pojęcia coraz dalsze od utopii, jak najbardziej realne. Dzięki nowoczesnej technologii ozonowania domy opieki stają się przyjaznymi ośrodkami, gdzie osoby schorowane i w podeszłym wieku mogą czuć się komfortowo każdego dnia. Nawet gdy ciało płata przykre niespodzianki, dezynfekcja i dezodoracja ozonem pozwalają skutecznie pozbyć się uciążliwego zapachu moczu, kału, wymiocin oraz innych niepożądanych woni i zaduchu, a także chorobotwórczych patogenów obecnych w pomieszczeniach. Zastosowanie ozonu to gwarancja efektywnej, wysoce dokładnej dezynfekcji wszystkich wnętrz, która przekłada się na lepsze zdrowie i samopoczucie podopiecznych i kadry ośrodka.

Ozonowanie domów opieki Lublin

 • ozonowanie domów opieki,
 • ozonowanie domów seniora,
 • ozonowanie domów spokojnej starości,
 • ozonowanie domów pomocy społecznej,
 • ozonowanie ośrodków rehabilitacyjnych,
 • ozonowanie izb wytrzeźwień.

Zadbaj o zdrowie dzieci i kadry – ozonowanie to prosty sposób na idealną czystość i świeże powietrze w każdej placówce edukacyjno-wychowawczej!

Szkoły, przedszkola i żłobki to miejsca edukacji i zabawy, ale też miejsca, gdzie dzieci i pracownicy są szczególnie narażeni na kontakt z patogenami i groźne infekcje. Ilość krążących w placówce bakterii, wirusów, roztoczy, alergenów oraz powietrze przesiąknięte duchotą i drobinami kredy nie sprzyjają zachowaniu dobrego zdrowia i samopoczucia. W placówkach wychowawczych dla najmłodszych problemem są m.in. paciorkowce i dwoinki zapalenia płuc. Bakterie te potrafią miesiącami utrzymywać się na zabawkach i meblach, co niekiedy prowadzi do poważnych powikłań, jak zapalenie ucha, gardła i płuc, a nawet sepsa, która rocznie odpowiada za, bagatela, milion zgonów wśród dzieci! Dlatego tak ważne jest regularne dezynfekowanie pomieszczeń szkolno-przedszkolnych. Ale odkurzanie oraz mycie podłóg i mebli to za mało.

Jedynym skutecznym rozwiązaniem, które pozwala definitywnie pozbyć się szkodliwych mikroorganizmów, alergenów i nieprzyjemnych zapachów, jest ozonowanie placówki. Dezynfekcja i dezodoryzacja ozonem szkół, przedszkoli i żłobków to gwarancja bezpiecznej nauki i zabawy w sterylnie czystych, zdrowych i pachnących świeżością pomieszczeniach. Zadbana placówka to także wyższa renoma i pozytywny wizerunek na rynku, a z perspektywy rodziców – pewność, że ich dzieci przebywają w odpowiednich warunkach.

Ozonowanie szkół, przedszkoli, żłobków Lublin

 • ozonowanie sal lekcyjnych,
 • ozonowanie szatni,
 • ozonowanie świetlic i stołówek,
 • ozonowanie sal gimnastycznych,
 • ozonowanie zabawek, mebli, wykładzin, przyborów szkolnych,
 • ozonowanie biblioteki, pokoju nauczycielskiego, kantorku,
 • ozonowanie toalet,
 • ozonowanie innych pomieszczeń i przedmiotów w placówce.

Zapewnij gościom najlepszą rozrywkę w przyjaznych warunkach – postaw na ozonowanie, by skutecznie pożegnać groźne mikroby i nieprzyjemne zapachy!

Czy wiesz, jak wiele osób rezygnuje z wieczornych i weekendowych rozrywek z powodu niedostatecznej higieny klubów muzycznych, pubów, kin czy teatrów? Tłok i ruch gości sprawiają, że wnętrza lokali szybko zapełniają się przykrymi zapachami, a także niebezpiecznymi dla zdrowia mikrobami. Nawet wietrzenie oraz staranne odkurzanie i przemywanie powierzchni nie usuwają niepożądanych woni i patogenów czających się w niedostępnych zakamarkach. Dotrzeć do źródła problemu może tylko ozon – wnikając tam, gdzie nie radzą sobie konwencjonalne środki, błyskawicznie przywraca nieskazitelną czystość i świeże powietrze o przyjemnym, neutralnym zapachu.

Ozonowanie obiektów rozrywkowo-kulturalnych Lublin

 • ozonowanie klubów muzycznych,
 • ozonowanie klubów nocnych,
 • ozonowanie pubów,
 • ozonowanie kin,
 • ozonowanie teatrów i oper,
 • ozonowanie galerii,
 • ozonowanie muzeów,
 • ozonowanie kawiarni i restauracji,
 • ozonowanie innych obiektów kulturalnych i rozrywkowych.

Zastosuj nowoczesne ozonowanie i zaproś gości do eleganckiego, czystego i pachnącego świeżością hotelu!

Szukając miejsca na nocleg, ludzie zwracają uwagę nie tylko na dogodną lokalizację i atrakcyjną cenę. Nie mniej ważna jest czystość obiektu, którą można współcześnie łatwo określić dzięki opiniom zamieszczanym w internecie przez innych gości. Niestety tam, gdzie przewijają się setki osób, łatwo o nieprzyjemne zapachy oraz czające się w trudno dostępnych zakamarkach szkodliwe mikroorganizmy. Co gorsza, nawet dokładne sprzątanie pokoi nie gwarantuje, że będą one wolne od niepożądanych zanieczyszczeń, ponieważ żaden konwencjonalny środek chemiczny ani żadna, choćby najstaranniej pracująca osoba sprzątająca nie będą w stanie ich usunąć. Aby goście i ekipa hotelowa mogli przebywać w przyjaznych, komfortowych i zdrowych warunkach, warto więc zdecydować się na ozonowanie pomieszczeń. Jest to najskuteczniejsza, w pełni ekologiczna metoda, która błyskawicznie usunie bakterie, wirusy, roztocza, pyłki, zarodniki grzybów i inne patogeny, a także oczyści powietrze, nadając mu neutralną, przyjemną woń.

Ozonowanie hoteli Lublin

 • ozonowanie hoteli,
 • ozonowanie moteli,
 • ozonowanie schronisk,
 • ozonowanie pensjonatów,
 • ozonowanie zajazdów,
 • ozonowanie pokojów hotelowych,
 • ozonowanie restauracji i kuchni hotelowych,
 • ozonowanie pralni i pomieszczeń gospodarczych.

Zastosuj ozonowanie i ciesz się niezapomnianymi wakacjami w bezpiecznym, czystym domku letniskowym lub na kempingu!

Po sezonie letnim i zimowej hibernacji domki letniskowe i przyczepy kempingowe wymagają gruntownego odświeżenia. Unoszący się tam nieprzyjemny zapach zgnilizny i wilgoci na szczęście da się szybko i trwale usunąć – podobnie łatwo można się pozbyć szkodliwych mikroorganizmów i alergenów. Wystarczy zastosować ozonowanie. Ta nowoczesna, ekologiczna technologia skutecznie oczyszcza powietrze, nadając mu neutralny, rześki zapach, a także likwiduje kryjące się w zakamarkach przetrwalniki bakterii, wirusów, grzybów i pleśni oraz roztocza, pyłki i inne patogeny, których nie można usunąć poprzez zwykle mycie i wietrzenie.

Ozonowanie domków letniskowych Lublin

 • ozonowanie kempingów,
 • ozonowanie domków letniskowych,
 • ozonowanie domków rekreacyjnych,
 • ozonowanie altan ogrodowych.

Wypłyń na szerokie wody bez nieproszonych gości – wykorzystaj nowoczesną technologię ozonowania, by pozbyć się szkodliwych mikroorganizmów, alergenów i niepożądanych zapachów!

Zarówno w trakcie sezonu, jak i po zimowej hibernacji jednostki pływające wymagają przeglądu i konserwacji. Idealny stan poszycia i bezawaryjne działanie systemów pokładowych dają załodze i pasażerom oczekiwane poczucie pewności na wodzie. Jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu zapewni im gruntowne sprzątanie wnętrza jednostki. Najskuteczniejszą metodą sterylizacji powietrza i różnych powierzchni jest ozonowanie. Ta nowoczesna, ekologiczna technologia skutecznie i trwale usuwa nieprzyjemne zapachy (m.in. wilgoci, gnicia). Docierając do najtrudniej dostępnych zakamarków, ozon likwiduje przetrwalniki bakterii, wirusów, grzybów i pleśni, roztocza, pyłki i inne patogeny, szkodliwe dla zdrowia oraz mogące mieć niekorzystny wpływ na oprzyrządowanie jednostki.

Ozonowanie jednostek pływających Lublin

 • ozonowanie jachtów,
 • ozonowanie promów,
 • ozonowanie statków wycieczkowych,
 • ozonowanie kajut, kubryków i kokpitów,
 • ozonowanie mes, kambuzów i pentr,
 • ozonowanie toalet na statkach (kingstonów).

Pożegnaj groźne drobnoustroje, insekty, gryzonie i brzydki zapach – zastosuj ozonowanie tam, gdzie w grę nie wchodzą żadne inne metody dezynfekcji i dezodoryzacji!

Zsypy śmieciowe, szyby wind, piwnice, rozmaite schowki i komórki lokatorskie to prawdziwy raj dla bakterii, grzybów, pleśni, zgnilizny, robaków i gryzoni, a co za tym idzie – idealne miejsce do powstawania nieprzyjemnych woni. Niestety konwencjonalne sprzątanie tych części budynków wielorodzinnych i wieżowców biurowych jest często nieefektywne, a nierzadko niebezpieczne lub nawet technicznie niemożliwe. W podobnych sytuacjach warto zastosować ozonowanie – nowoczesną, ekologiczną metodę, która pozwala oczyścić lub całkowicie wysterylizować środowisko z niepożądanych patogenów, szkodników i przykrych zapachów. Ozonowanie skutecznie i trwale dezynfekuje i dezodoryzuje trudno dostępne pomieszczenia, zapewniając mieszkańcom czyste, zdrowe i bezpieczne warunki.

Ozonowanie pomieszczeń gospodarczych i technicznych Lublin

 • ozonowanie zsypów śmieci,
 • ozonowanie szybów windowych i wind,
 • ozonowanie piwnic,
 • ozonowanie komórek lokatorskich,
 • ozonowanie podziemnych hal garażowych.

Pożegnaj groźne drobnoustroje, insekty, gryzonie i brzydki zapach – zastosuj ozonowanie tam, gdzie w grę nie wchodzą żadne inne metody dezynfekcji i dezodoryzacji!

Zsypy śmieciowe, szyby wind, piwnice, rozmaite schowki i komórki lokatorskie to prawdziwy raj dla bakterii, grzybów, pleśni, zgnilizny, robaków i gryzoni, a co za tym idzie – idealne miejsce do powstawania nieprzyjemnych woni. Niestety konwencjonalne sprzątanie tych części budynków wielorodzinnych i wieżowców biurowych jest często nieefektywne, a nierzadko niebezpieczne lub nawet technicznie niemożliwe. W podobnych sytuacjach warto zastosować ozonowanie – nowoczesną, ekologiczną metodę, która pozwala oczyścić lub całkowicie wysterylizować środowisko z niepożądanych patogenów, szkodników i przykrych zapachów. Ozonowanie skutecznie i trwale dezynfekuje i dezodoryzuje trudno dostępne pomieszczenia, zapewniając mieszkańcom czyste, zdrowe i bezpieczne warunki.

Ozonowanie pomieszczeń gospodarczych i technicznych Lublin

 • ozonowanie zsypów śmieci,
 • ozonowanie szybów windowych i wind,
 • ozonowanie piwnic,
 • ozonowanie komórek lokatorskich,
 • ozonowanie podziemnych hal garażowych.

Przechowuj plony i płody rolne w bezpiecznych warunkach – pozbądź się drobnoustrojów, insektów, gryzoni i niepożądanych zapachów dzięki ozonowaniu!

Zapleśniałe ziarno, przegryzione worki, panoszące się owady – każdy rolnik i ogrodnik wie, że natura potrafi pokrzyżować ambitne plany rozwoju gospodarstwa. Za podobne szkody odpowiada jednak ta część przyrody, z którą można, a wręcz należy walczyć. Bo przetrwalniki bakterii, wirusów, grzybów i pleśni oraz rozmaite insekty i gryzonie nigdy nie są mile widziane: niszczą uprawy i plony, zanieczyszczają powietrze, a ponadto wywołują infekcje i choroby u ludzi i zwierząt. Środków przeciwko drobnoustrojom i szkodnikom jest na rynku wiele, ale bywają one nieskuteczne lub usuwają zagrożenia tylko powierzchownie. Niektóre likwidują wprawdzie problem, zarazem jednak istnieje zbyt dużo przeciwwskazań do ich stosowania. Czy jest zatem sposób na bezpieczną ochronę upraw i zbiorów? Tak – to ozonowanie, technologia znajdująca obecnie szerokie zastosowanie w rolnictwie i ogrodnictwie. Ozon efektywnie sterylizuje powietrze oraz dowolne obiekty, pomieszczenia i powierzchnie z groźnych patogenów i uciążliwych zapachów.

Ozonowanie obiektów rolniczych i ogrodniczych Lublin

 • ozonowanie silosów zbożowych,
 • ozonowanie piwnic,
 • ozonowanie szklarni,
 • ozonowanie tuneli foliowych,
 • ozonowanie chłodni i pomieszczeń do przechowywania zbiorów,
 • ozonowanie obór, chlewów, kurników i in.,
 • ozonowanie pracowni i magazynów.

Efekty ozonowania

Lepsze zdrowie

Ozonowanie skutecznie likwiduje bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby, roztocza, alergeny, insekty, gryzonie, trujące opary i przykre zapachy. Tworzy przyjazne, hipoalergiczne otoczenie, obniżając ryzyko wystąpienia alergii, astmy, przeziębienia, grzybicy oraz innych infekcji i chorób.

Świeże powietrze

Ozon trwale usuwa uciążliwe zapachy dymu tytoniowego, potu, zwierząt, stęchlizny, zgnilizny, spalenizny, moczu, odchodów oraz woni powstałych po pożarze, zalaniu bądź wskutek choroby albo śmierci lokatora. Już jeden zabieg pozostawia świeże i rześkie powietrze o neutralnej woni.

Czysta przestrzeń

Ozonowanie precyzyjnie usuwa najtrwalsze zanieczyszczenia z niedostępnych zakamarków. Zapewnia optymalną czystość mikrobiologiczną bez nieefektywnego szorowania i odkurzania. Po zabiegu nie jest wymagane dodatkowe czyszczenie – ozon ulatnia się, nie pozostawiając śladów i zapachów.

Skuteczność potwierdzona certyfikatami

W celu zapewnienia najwyższej jakości usługi w CleanAir stosujemy wyłącznie certyfikowane generatory ozonu. Nasze urządzenia umożliwiają optymalne dobranie stężenia ozonu do określonych potrzeb, a ich skuteczność potwierdzają regularne badania wydajnościowe, elektromagnetyczne i elektryczne, przeprowadzane w akredytowanym laboratorium.

Najwyższe bezpieczeństwo

Ozonowanie nie wymaga użycia żadnych środków chemicznych, dlatego należy do metod przyjaznych środowisku. Jedynym środkiem biobójczym stosowanym w tej nowoczesnej technologii jest naturalny ozon, który po interakcji z zanieczyszczeniami ulega rozpadowi chemicznemu do zwykłego tlenu.

Ozonowanie jest także w pełni bezpieczne dla ludzi i zwierząt – pod warunkiem przestrzegania kilku prostych zasad:

 • Dezynfekcję i dezodorację ozonem może przeprowadzać wyłącznie wykwalifikowany personel, zachowujący wszelkie niezbędne środki ostrożności, wyposażony w maskę z filtrem pochłaniającym.
 • Na czas ozonowania osoby postronne i zwierzęta muszą opuścić pomieszczenie.
 • Po zakończeniu ozonowania pomieszczenie należy wietrzyć przez 20–30 minut.
 • Do ozonowanego pomieszczenia wolno wejść dopiero po upływie co najmniej 2 godzin od zakończenia odkażania.

Wybierz optymalny zakres ozonowania

Czas trwania ozonowania i stężenie ozonu są zawsze ustalane indywidualnie – zależą od konkretnych potrzeb, kubatury pomieszczenia czy poziomu zanieczyszczenia. Zasadniczo ozonowanie pomieszczeń może obejmować odświeżanie ozonem lub dezynfekcję standardową albo agresywną.

Odświeżanie pomieszczeń 

Odświeżanie pomieszczeń ozonem nie prowadzi do całkowitej dezynfekcji i mikrobiologicznego wyjałowienia środowiska, a jedynie do obniżenia aktywności obecnych w nim alergenów. Rozwiązanie to jest korzystną profilaktyką w przypadku alergików, sprawdza się także w innych sytuacjach, w których mogło dojść do nagromadzenia w pomieszczeniu niepożądanych patogenów i przykrych zapachów.

Procedura: generator pracujący z najwyższą mocą wytwarza w krótkim czasie (5–10 minut) niewielką ilość ozonu, który pozostawia się w pomieszczeniu na maks. 30 minut. Technika ta sprawia, że stężenie progowe ozonu nie jest uzyskiwane (nie pojawia się ono również wtedy, gdy generator nie jest w stanie go uzyskać w związku ze znaczną kubaturą pomieszczenia), dlatego nie dochodzi do zupełnego wyjałowienia środowiska.

Przed ozonowaniem: nie są wymagane specjalne czynności.

Dezynfekcja standardowa 

Ozonowanie standardowe wykonuje się w umeblowanych, na co dzień zamieszkałych pomieszczeniach, jak również przed wynajmem lub sprzedażą mieszkań, domów czy pojazdów. Dezynfekcja standardowa skutecznie likwiduje patogeny (bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby, alergeny, roztocza, opary) i niepożądane zapachy, prowadząc do sterylizacji mikrobiologicznej ozonowanego środowiska.

Procedura: dezynfekcja standardowa polega na uzyskaniu stężenia progowego >2 ppm i utrzymaniu go przez taki sam czas, w jakim zostało wytworzone. Wysokiej klasy generator umożliwia osiągnięcie stężenia progowego w ciągu maks. 30 minut. Później stopniowo następuje połowiczny rozpad ozonu, którego tempo zależy od temperatury i wilgotności powietrza w miejscu, gdzie generuje się ozon – im niższe są wartości obu parametrów, tym dłużej trwa rozpad.

Przed ozonowaniem: wywietrz pomieszczenie i upewnij się, że temperatura we wnętrzu nie przekracza 25°C.

Dezynfekcja agresywna 

Dezynfekcja agresywna jest stosowana w pomieszczeniach wymagających czyszczenia o dużym stopniu penetracji i usunięcia uciążliwych, trwałych zapachów. Zabieg przeprowadza się zwłaszcza po pożarze, zalaniu czy śmierci lokatora, a także w innych trudnych sytuacjach. W skrajnych przypadkach proces ozonowania powtarza się aż do uzyskania oczekiwanych rezultatów.

Procedura: metoda agresywna polega na wygenerowaniu stężenia progowego >2 ppm i utrzymaniu go przez min. sześciokrotność czasu jego uzyskania. Optymalny czas ozonowania wynosi 3–12 godzin, a stężenie nie powinno przekraczać 8 ppm.

Przed ozonowaniem: usuń z pomieszczenia delikatne i wartościowe wyposażenie (przedmioty z plastiku niskiej jakości i nieodpornego na UV, tapicerki skórzane, obrazy olejne, rośliny, sprzęt RTV), ponieważ długotrwałe działanie ozonu może doprowadzić do jego uszkodzenia.

Uwaga! Warto pamiętać, że dezynfekcja i dezodoryzacja ozonem usuwają zagrożenia mikrobiologiczne, w tym przetrwalniki bakterii, wirusów, grzybów i pleśni, ale żeby ponownie nie pojawiły się one w pomieszczeniu, należy usunąć przyczynę, np. naprawić uszkodzoną wentylację, z powodu której we wnętrzu gromadzi się wilgoć, prowadząca do powstawania grzybów, pleśni i zapachu stęchlizny.