Pn-Pt: 8.00-20.00

Zadzwoń: 502 037 531

Zamgławianie nanosrebrem – Lublin

Nanotechnologia dla skutecznej dezynfekcji

Zamgławianie nanosrebrem – długotrwała sterylność mikrobiologiczna

Zamgławianie nanosrebrem na zimno to nowoczesna technologia całkowitej sterylizacji mikrobiologicznej środowiska z bakterii, wirusów, grzybów, pleśni i wywoływanych przez nie przykrych zapachów.

Zamgławianie nanosrebrem zapewnia maksymalne i długotrwałe rezultaty wszędzie tam, gdzie wymagana jest bezwarunkowa czystość otoczenia. Sprawdza się zwłaszcza jako sposób na gruntowną dezynfekcję środków transportu, obiektów mieszkalnych, handlowo-usługowych, instytucjonalnych, gospodarczych, przemysłowych, rolnych czy ogrodniczych.

Zastosowanie zamgławiania  

Biobójcze właściwości nanocząsteczek niektórych pierwiastków są znane już od kilku tysięcy lat. Obecnie, za sprawą dynamicznego rozwoju inżynierii materiałowej i technik zamgławiania, możliwe jest ich precyzyjne zastosowanie do wyjaławiania środowiska ze szkodliwych patogenów.

Optymalnie skomponowane nanosrebro skutecznie i na długo, nawet do pół roku, zabezpieczają dezynfekowane powierzchnie przed rozwojem niebezpiecznych drobnoustrojów. Dzięki silnym właściwościom aseptycznym i profesjonalnej, skrupulatnej atomizacji dokładnie oczyszczają środowisko, podnoszą poziom higieny, ograniczają ryzyko chorób i alergii, jak również przyczyniają się do oszczędności materiałowych i finansowych.

Wybierz zakres usługi

USŁUGA PODSTAWOWA

Zamgławianie nanosrebrem na zimno

 • Usuwa bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie
 • Przeciwdziała namnażaniu drobnoustrojów do 6 m-cy

Zamgławianie nanosrebrem nieodwracalnie uśmierca groźne dla ludzi, zwierząt i roślin bakterie, wirusy, grzyby i pleśnie oraz likwiduje wywoływane przez nie przykre zapachy (np. stęchlizny). Odpowiednio wyselekcjonowane nanocząsteczki całkowicie usuwają pałeczki okrężnicy, gronkowca złocistego czy ropy błękitnej, a także wirusa opryszczki i inne patogeny. Skuteczność nanosrebra tkwi w ich właściwościach fizykochemicznych i mikroskopijnych rozmiarach. Nanocząsteczki, tylko nieco większe od atomu, z łatwością przedostają się w niedostępne miejsca i struktury, gdzie działają jak katalizator. Wnikają w mikroby i niszczą je od środka: powodują utlenianie i dezaktywację związków chemicznych niezbędnych im do wegetacji, wskutek czego materiał DNA drobnoustrojów jest bezpowrotnie niszczony, a ich funkcje życiowe ustają.

USŁUGA KOMPLEKSOWA

Ozonowanie + zamgławianie nanosrebrem

 • Usuwa bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie, alergeny, toksyczne opary, przykre zapachy
 • Przeciwdziała namnażaniu drobnoustrojów do 6 m-cy

Zamgławianie nanosrebrem można stosować jako samodzielną metodę sterylizacji pomieszczeń lub w połączeniu z technologią ozonowania. Ozon ze skutecznością sięgającą 95,5–100% usuwa bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie, roztocza, alergeny, toksyczne opary, czad i niepożądane, uciążliwe zapachy, pozostawiając w pomieszczeniu idealną czystość i świeże powietrze o neutralnej woni. Jednakże po procesie dezynfekcji ozon ulega rozpadowi do tlenu – spełnia swoje zadanie i ulatnia się, wskutek czego czyszczone pomieszczenia są już po kilku godzinach narażone na wtórne skażenie. Efekt doraźnego ozonowania można przedłużyć, stosując zamgławianie nanosrebrem. Technologia ta sprawia, że dezynfekowane środowisko zyskuje natychmiastową, maksymalną i długotrwałą ochronę przed rozwojem chorobotwórczych drobnoustrojów i grzybów.

Co możemy dla Ciebie zamgławiać nanosrebrem?

Zamgławianie nanosrebrem na zimno jest jedyną skuteczną metodą długotrwałej eliminacji niepożądanych mikrobów. Wyjałowione z drobnoustrojów środowisko – w zależności od przeznaczenia, częstotliwości i zakresu użytkowania – zachowuje idealną czystość aż przez ok. 6 miesięcy.

Samochody, autobusy, karetki i inne pojazdy to siedliska niebezpiecznych bakterii, wirusów i grzybów, które pogarszają komfort i bezpieczeństwo jazdy oraz mogą negatywnie wpływać na zdrowie kierowcy i pasażerów. Dezynfekcja nanosrebrem metodą zamgławiania na zimno z najwyższą skutecznością i na długo (do 6 miesięcy) usuwa z pojazdu wszystkie szkodliwe patogeny i wywoływane przez nie przykre zapachy.

Zamgławianie nanosrebrem samochodów – dezynfekcja Lublin

 • Klimatyzacja samochodowa – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Samochody osobowe – dezynfekcja nanosrebrem okresowa i przed sprzedażą.
 • Karetki pogotowia, pojazdy medyczne – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Samochody dostawcze, chłodnie – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Pojazdy do przewozu osób, busy, autobusy, autokary – dezynfekcja nanosrebrem.

W przypadku usługi kompleksowej, obejmującej ozonowanie, czyszczenie parownika preparatem z aktywnymi nanocząsteczkami metodą ciśnieniową za pomocą wideoskopu oraz zamgławianie nanosrebrem samochodów w celu utworzenia bariery antybakteryjnej wewnątrz kanałów nawiewu i w całym aucie, należy przygotować się na wymianę filtra pyłkowego kabiny oraz zadbać o czystość wnętrza pojazdu albo uwzględnić dodatkowy koszt usługi sprzątania i czyszczenia wnętrza przez Clean Air.

Bakterie, roztocza, wirusy, alergeny, zarodniki pleśni i grzybów są niezwykle niebezpieczne dla zdrowia ludzi. Niestety patogeny te nie znikną, nawet gdy mieszkanie jest regularnie czyszczone, odkurzane i wietrzone. Jedynie zamgławianie nanosrebrem jest w stanie całkowicie i aż na 6 miesięcy zlikwidować zagnieżdżone w zakamarkach szkodliwe mikroby.

Zamgławianie nanosrebrem domów i mieszkań – dezynfekcja Lublin

 • Salon, biuro, sypialnia, łazienka, kuchnia – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Mieszkania i domy po pożarach i zalaniach – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Mieszkania i domy po chorobach i zgonach – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Mieszkania i domy – dezynfekcja nanosrebrem przed wynajmem i sprzedażą.

W przypadku usługi kompleksowej, obejmującej ozonowanie + zamgławianie nanosrebrem domów i mieszkań, miejsce należy przygotować do zabiegu zgodnie ze wskazówkami dostępnymi w zakładce Usługi ozonowania (w części „Wybierz optymalny zakres ozonowania”) i podanymi indywidualnie przez specjalistę Clean Air.

Ciemne, wilgotne, rzadko wentylowane i sprzątane pomieszczenia gospodarcze to wymarzone siedlisko dla bakterii, wirusów, grzybów i pleśni. Definitywne pozbycie się groźnych dla zdrowia mikrobów z takich miejsc jest możliwe wyłącznie przy zastosowaniu zamgławiania nanosrebrem.

Zamgławianie nanosrebrem pomieszczeń gospodarczych – dezynfekcja Lublin

Piwnice – dezynfekcja nanosrebrem.

Strychy – dezynfekcja nanosrebrem.

Spiżarnie – dezynfekcja nanosrebrem.

Kotłownie – dezynfekcja nanosrebrem.

Garaże – dezynfekcja nanosrebrem.

Podziemne hale garażowe – dezynfekcja nanosrebrem.

Magazyny – dezynfekcja nanosrebrem.

Kantorki, schowki – dezynfekcja nanosrebrem.

Wiatrołapy – dezynfekcja nanosrebrem.

Zsypy śmieci – dezynfekcja nanosrebrem.

Szyby windowe, windy – dezynfekcja nanosrebrem.

Komórki lokatorskie – dezynfekcja nanosrebrem.

W przypadku usługi kompleksowej, obejmującej ozonowanie + zamgławianie nanosrebrem pomieszczeń gospodarczych, miejsce należy przygotować do zabiegu zgodnie ze wskazówkami dostępnymi w zakładce Usługi ozonowania (w części „Wybierz optymalny zakres ozonowania”) i podanymi indywidualnie przez specjalistę Clean Air.

Biura, sklepy, pawilony, magazyny, archiwa i inne lokale to miejsca wielu biznesowych sukcesów – lecz także przestrzeń, gdzie szybko gromadzą się bakterie, roztocza, wirusy, pleśnie i grzyby. Mogą być one groźne dla zdrowia i odpowiadać za przykry zapach pomieszczeń. Niestety wietrzenie i sprzątanie to za mało. Skuteczne i długotrwałe pozbycie się mikrobów jest możliwe wyłącznie przy zastosowaniu zamgławiania nanosrebrem.

Zamgławianie nanosrebrem biur, sklepów, magazynów – dezynfekcja Lublin

 • Biura – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Sklepy – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Magazyny – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Archiwa – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Biblioteki – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Sejfy i obiekty do przechowywania wartości pieniężnych – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Lokale komercyjne – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Przenośne pawilony – dezynfekcja nanosrebrem.

W przypadku usługi kompleksowej, obejmującej ozonowanie + zamgławianie nanosrebrem lokali komercyjnych, miejsce należy przygotować do zabiegu zgodnie ze wskazówkami dostępnymi w zakładce Usługi ozonowania (w części „Wybierz optymalny zakres ozonowania”) i podanymi indywidualnie przez specjalistę Clean Air.

Sport to zdrowie. Ale wyciskanie siódmych potów niesie niewidoczne gołym okiem zagrożenia: chorobotwórcze bakterie, roztocza, wirusy, pleśnie, grzyby. Czające się w różnych zakamarkach obiektów sportowych patogeny pozostają w nich pomimo regularnego czyszczenia pomieszczeń i sprzętów. Jedynie dezynfekcja nanosrebrem jest w stanie całkowicie i aż na 6 miesięcy zlikwidować groźne drobnoustroje i wywoływane przez nie przykre zapachy.

Zamgławianie nanosrebrem siłowni i klubów sportowych – dezynfekcja Lublin

 • Siłownie – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Sale gimnastyczne – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Kluby fitness – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Szatnie – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Baseny – dezynfekcja nanosrebrem.

W przypadku usługi kompleksowej, obejmującej ozonowanie + zamgławianie nanosrebrem obiektów sportowych, miejsce należy przygotować do zabiegu zgodnie ze wskazówkami dostępnymi w zakładce Usługi ozonowania (w części „Wybierz optymalny zakres ozonowania”) i podanymi indywidualnie przez specjalistę Clean Air.

Miejsca, gdzie dbamy o zdrowie i urodę, wbrew pozorom nie grzeszą czystością. Pomimo dokładnego mycia i sprzątania w zakamarkach gabinetów lekarskich, salonów kosmetologicznych czy fryzjerskich wciąż czają się groźne bakterie, wirusy, grzyby i pleśnie o niekorzystnym wpływie na zdrowie i samopoczucie człowieka. Dezynfekcja nanosrebrem to jedyna metoda, która pozwala całkowicie i aż na 6 miesięcy zlikwidować szkodliwe patogeny i wywoływane przez nie przykre zapachy.

Zamgławianie nanosrebrem gabinetów lekarskich, SPA i urody – dezynfekcja Lublin

 • Szpitale i przychodnie – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Gabinety lekarskie – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Ośrodki SPA – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Ośrodki rehabilitacyjne – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Baseny – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Gabinety fizjoterapii – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Gabinety masażu – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Salony kosmetyczne i kosmetologiczne – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Salony fryzjerskie – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Obiektów zdrowia i urody – dezynfekcja nanosrebrem.

W przypadku usługi kompleksowej, obejmującej ozonowanie + zamgławianie nanosrebrem gabinetów lekarskich i urody, miejsce należy przygotować do zabiegu zgodnie ze wskazówkami dostępnymi w zakładce Usługi ozonowania (w części „Wybierz optymalny zakres ozonowania”) i podanymi indywidualnie przez specjalistę Clean Air.

Zachowanie najwyższych standardów higieny w domach opieki i innych ośrodkach pomocowych to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia podopiecznych i kadry pracowniczej. Niestety zwykłe mycie, czyszczenie i odkurzanie daje zaledwie połowiczne rezultaty – w niedostępnych zakamarkach nadal czają się bakterie, wirusy, grzyby i pleśnie, które mogą działać chorobotwórczo i wywoływać przykre zapachy. Ich całkowita likwidacja, nawet na okres do 6 miesięcy, jest możliwa wyłącznie za sprawą nowoczesnej technologii zamgławiania nanosrebrem na zimno.

Zamgławianie nanosrebrem domów opieki – dezynfekcja Lublin

 • Domy opieki – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Domy seniora – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Domy spokojnej starości – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Domy pomocy społecznej – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Ośrodki rehabilitacyjne – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Izby wytrzeźwień – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Schroniska dla bezdomnych – dezynfekcja nanosrebrem.

W przypadku usługi kompleksowej, obejmującej ozonowanie + zamgławianie nanosrebrem domów opieki i innych obiektów pomocowych, miejsce należy przygotować do zabiegu zgodnie ze wskazówkami dostępnymi w zakładce Usługi ozonowania (w części „Wybierz optymalny zakres ozonowania”) i podanymi indywidualnie przez specjalistę Clean Air.

Szkoły, przedszkola i żłobki to miejsca edukacji i zabawy, ale też przestrzenie, gdzie dzieci i kadra nauczycielska są szczególnie narażeni na kontakt z groźnymi dla zdrowia bakteriami, wirusami, grzybami i pleśniami. W placówkach edukacyjno-wychowawczych problemem są m.in. paciorkowce i dwoinki zapalenia płuc, które – pomimo regularnego sprzątania pomieszczeń – potrafią miesiącami utrzymywać się na meblach, pomocach szkolnych i zabawkach. Te i inne patogeny to najczęstsze przyczyny przeziębienia, grypy, zapalenie ucha, gardła i płuc, a nawet sepsy. Stworzenie w pełni bezpiecznego, przyjaznego środowiska bez szkodliwych drobnoustrojów jest możliwe – ale wyłącznie poprzez zastosowanie zamgławiania nanosrebrem. Technologia ta całkowicie, na okres do nawet 6 miesięcy, likwiduje groźne mikroby i wywoływane przez nie przykre zapachy.

Zamgławianie nanosrebrem szkół, przedszkoli, żłobków – dezynfekcja Lublin

 • Sale lekcyjne – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Szatnie szkolne – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Świetlice i stołówki – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Sale gimnastyczne – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Przybory szkolne, meble, zabawki, wykładziny – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Biblioteki szkolne – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Pokoje nauczycielskie – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Kantorki – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Toalety szkolne – dezynfekcja nanosrebrem.

W przypadku usługi kompleksowej, obejmującej ozonowanie + zamgławianie nanosrebrem szkół, przedszkoli i żłobków, miejsce należy przygotować do zabiegu zgodnie ze wskazówkami dostępnymi w zakładce Usługi ozonowania (w części „Wybierz optymalny zakres ozonowania”) i podanymi indywidualnie przez specjalistę Clean Air.

Kino, teatr, pub, klub muzyczny, klubokawiarnia, muzeum – każdy z tych jakże przyjemnych sposobów spędzania wolnego czasu wiąże się z ryzykiem natknięcia się na chorobotwórcze bakterie, wirusy, grzyby i pleśnie. Nie tylko szkodą one zdrowiu i samopoczuciu ludzi, ale też mogą odpowiadać za przykre zapachy, przez które traci wizerunek lokalu. Szkodliwych drobnoustrojów nie usunie mycie, odkurzanie i wietrzenie. Zaczajone w niedostępnych zakamarkach patogeny jest w stanie całkowicie i na okres nawet do 6 miesięcy zlikwidować jedynie zamgławianie nanosrebrem.

Zamgławianie nanosrebrem obiektów rozrywkowo-kulturalnych – dezynfekcja Lublin

 • Kluby muzyczne – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Kluby nocne – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Puby, bary, klubokawiarnie – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Kina – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Teatry i opery – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Galerie sztuki – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Muzea – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Domy kultury – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Kawiarnie, restauracje – dezynfekcja nanosrebrem.

W przypadku usługi kompleksowej, obejmującej ozonowanie + zamgławianie nanosrebrem kin, teatrów, klubów i innych obiektów rozrywkowo-kulturalnych, miejsce należy przygotować do zabiegu zgodnie ze wskazówkami dostępnymi w zakładce Usługi ozonowania (w części „Wybierz optymalny zakres ozonowania”) i podanymi indywidualnie przez specjalistę Clean Air.

Tam, gdzie przewijają się setki osób, łatwo o nieprzyjemne zapachy oraz czyhające w zakamarkach bakterie, wirusy, pleśnie i grzyby. Nawet dokładne sprzątanie pokoi hotelowych, domków letniskowych czy kempingów nie gwarantuje, że będą one wolne od szkodliwych mikrobów, ponieważ żaden konwencjonalny środek czyszczący ani nawet najstaranniejszy sprzątacz nie będą w stanie ich usunąć. Temu zadaniu sprosta wyłącznie zamgławianie nanosrebrem. Dezynfekcja nanotechnologią zapewnia efekt całkowitej sterylności mikrobiologicznej środowiska, trwający nawet do 6 miesięcy!

Zamgławianie nanosrebrem ośrodków wypoczynkowych – dezynfekcja Lublin

 • Hotele – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Motele – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Schroniska – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Pensjonaty – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Zajazdy – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Ośrodki wypoczynkowe – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Domki letniskowe – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Kempingi – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Pokoje hotelowe – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Restauracje i kuchni hotelowe – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Pralnie hotelowe, pomieszczenia gospodarcze – dezynfekcja nanosrebrem.

W przypadku usługi kompleksowej, obejmującej ozonowanie + zamgławianie nanosrebrem kin, teatrów, klubów i innych obiektów rozrywkowo-kulturalnych, miejsce należy przygotować do zabiegu zgodnie ze wskazówkami dostępnymi w zakładce Usługi ozonowania (w części „Wybierz optymalny zakres ozonowania”) i podanymi indywidualnie przez specjalistę Clean Air.

W rolnictwie i ogrodnictwie bakterie, wirusy, pleśnie i grzyby to ta część natury, którą trzeba bezwzględnie tępić. Mikroby niszczą bowiem uprawy i plony oraz mogą wywoływać groźne choroby zwierząt i ludzi. Obecnie nie ma skuteczniejszej metody zwalczania szkodliwych patogenów niż zamgławianie nanosrebrem na zimno. Ta nieinwazyjna, szybka technologia całkowicie likwiduje drobnoustroje i wywoływane przez nie nieprzyjemne zapachy. Przez okres aż do 6 miesięcy przeciwdziała namnażaniu mikrobów, efektywnie chroniąc płody rolne, zwierzęta i pracujących przy nich ludzi.

Zamgławianie nanosrebrem obiektów i konstrukcji rolniczych i ogrodniczych – dezynfekcja Lublin

 • Obory, chlewy, kurniki i in. – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Silosy zbożowe – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Piwnice – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Szklarnie – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Pieczarkarnie – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Tunele foliowe – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Chłodnie ogrodnicze – dezynfekcja nanosrebrem.
 • Pracownie, magazyny – dezynfekcja nanosrebrem.

W przypadku usługi kompleksowej, obejmującej ozonowanie + zamgławianie nanosrebrem obiektów i konstrukcji rolniczych i ogrodniczych, miejsce należy przygotować do zabiegu zgodnie ze wskazówkami dostępnymi w zakładce Usługi ozonowania (w części „Wybierz optymalny zakres ozonowania”) i podanymi indywidualnie przez specjalistę Clean Air.

Efekty zamgławiania nanosrebrem

Idealna sterylność

Zdezynfekowane nanosrebrem budynki, pomieszczenia, przedmioty, pojazdy i konstrukcje są sterylnie czyste, całkowicie pozbawione chorobotwórczych drobnoustrojów i bezwonne. Sprzyja to zachowaniu higienicznego, hipoalergicznego środowiska, przyjaznego dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Precyzyjna dezynfekcja

Zastosowanie profesjonalnego zamgławiacza zimnej mgły pozwala precyzyjnie rozpylić nanocząsteczki preparatu tam, gdzie nie dotrze żaden konwencjonalny środek czyszczący. Nanocząsteczki wnikają w niedostępne zakamarki i struktury materiałów, a następnie usuwają stamtąd nawet najtrwalsze patogeny.

Skuteczność do 6 miesięcy

W przeciwieństwie do doraźnego ozonowania, zamgławianie nanosrebrem niszczy bakterie, wirusy, grzyby i pleśnie długotrwale – do 6 miesięcy (po tym czasie do środowiska mogą przeniknąć z zewnątrz nowe patogeny).

Więcej niż czyszczenie

Metodę zamgławiania – jako skuteczniejszą od opryskiwania – można również wykorzystać do nawilżania pomieszczeń oraz rozprowadzania substancji zapachowych, środków ochrony roślin i odczynników weterynaryjnych.

Zamgławianie nanosrebrem – skuteczność gwarantowana

W Clean Air dezynfekujemy otoczenie poprzez zamgławianie nanosrebrem na zimno. Technologia ta umożliwia kontrolowane i niezwykle skrupulatne rozprzestrzenianie nanocząsteczek wyselekcjonowanych składników o dogłębnym działaniu bakteriostatycznym i antygrzybicznym.

Profesjonalne zamgławiacze ULV

Zamgławianie nanosrebrem wykonujemy przy użyciu nowoczesnych przemysłowych generatorów ULV (ultra low volume). Zamgławiacze ultradźwiękowe cechują się znakomitą wydajnością, dokładnym rozbiciem cieczy z nanopreparatem i precyzyjnym rozpylaniem mgły. Przekłada się to na wyższą skuteczność, krótszy czas i niższe koszty dezynfekcji w porównaniu z konwencjonalnymi rozpylaczami plecakowymi.

Jak to działa?

Zamgławiacze ULV za pomocą fal ultradźwiękowych rozdrabniają ciecz (wodę destylowaną lub demineralizowaną) z dodatkiem nanopreparatu do postaci aerozolu. Ekstremalnie małe krople tak wytworzonej mgły nie przekraczają 20 μm średnicy (dla porównania: średnica ludzkiego włosa to 60–80 μm), co przekłada się na wyjątkowe właściwości biologiczne, chemiczne i fizyczne.

Kompresor generatora nadaje rozpylanej mgle odpowiednie zawirowanie i przyspieszenie. Dzięki temu ciecz z biobójczymi nanocząsteczkami długo unosi się w powietrzu, osiada na wszystkich powierzchniach i z łatwością wnika w głąb różnorodnych zakamarków i struktur, takich jak meble, ściany, podłogi, systemy klimatyzacji i wentylacji etc.

ozonowanie
ozonowanie mieszkań
Szkodliwe patogeny nie mają szans

Rozpylony nanopreparat działa stopniowo, aż do całkowitego wyeliminowania patogenów. Najłatwiej dostępne likwiduje w ciągu pierwszych minut zabiegu. Potem nanocząsteczki, które osiadły w trudno dostępnych zaułkach, na tkaninach, meblach, ścianach i innych powierzchniach, usuwają pozostałe mikroorganizmy – tempo ich zwalczania zależy od szczepu patogenu i rodzaju materiału, na którym on bytuje.

Bakterie, wirusy, grzyby i pleśnie nie są w stanie wytworzyć odporności na antyseptyczne nanocząsteczki środka sterylizującego. Dzięki temu nanopreparat bez przeszkód niszczy ściany i błony komórkowe drobnoustrojów, wnika do ich wnętrza, dezaktywuje struktury DNA i RNA oraz procesy metaboliczne. W konsekwencji zamgławianie nanosrebrem na zimno prowadzi do obumierania niebezpiecznych mikroorganizmów i skutecznie eliminuje ryzyko ich namnażania.

Certyfikat i protokół

W Clean Air dbamy o najwyższą jakość, pełen profesjonalizm i bezpieczeństwo świadczonych usług. Przed zabiegiem udzielamy niezbędnych wskazówek w zakresie prawidłowego przygotowania środowiska do sterylizacji mikrobiologicznej. Po wykonaniu zabiegu wydajemy certyfikat poświadczający zakres zrealizowanych działań oraz protokół ze specyfikacją preparatu użytego do zamgławiania.